“Książka otwarta na świat”
to rodzinny przewodnik po Muzeum Emigracji w Gdyni, współautorka: Anna Posłuszna, ilustracje: Dawid Ryski (2018)

Fangor dla dzieci
publikacja dla dzieci towarzysząca wystawie “Fangor. Poza obraz” w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Przewodnik zatytułowałam “Dlaczego Fangor wychodził poza obraz?”. Projekt graficzny: Anita Wasik
List praski
publikacja towarzysząca wystawie “Praga lat 70. Fotografia Alberta Krystyniaka” w Muzeum Warszawskiej Pragi. Ilustracje: Katarzyna Witt (2021)

Sasnal dla dzieci
publikacja towarzysząca wystawie “Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż” w Muzeum Historii Żydów POLIN w Warszawie. Ilustracje: Franciszek Witt (2021)

Coś wisi w powietrzu
to trylogia pandemiczna, którą napisałam wspólnie z Anną Posłuszną – o wirusie, pomysłach na to, co z nim robić i zupełnie dziwnych czasach, które zapanowały w miastach Pupla i Filo.

Po co ludziom pomniki?
to książka aktywnościowa o przestrzeni publicznej dla dzieci oraz narzędzie edukacyjne dla nauczycieli, edukatorów i rodziców, ilustracje: Hekla Studio (2020)

“Miasto dla wszystkich”
to opowieść i aktywności dla dzieci poświęcona dostępności przestrzeni miejskiej. O różnych potrzebach opowiadamy częściowo bajką, częściowo realnymi doświadczeniami mieszkańców i mieszkanek Gdyni! E-book przygotowany we współpracy z Muzeum Emigracji w Gdyni (2020), ilustracje: Franciszek Witt, projekt graficzny: Piotr Chuchla

“Dom najlepszy na świecie”
to opowieść i zabawa dla dzieci poświęcona różnorodności ludzkich potrzeb. E-book przygotowany we współpracy z Muzeum Emigracji w Gdyni (2020), ilustracje: Franciszek Witt

“Architektura: ćwiczenia z myślenia”
to narzędziownik dla nauczycieli i edukatorów poświęcony edukacji architektonicznej najmłodszych. Napisałam go w ramach stypendium MKiDN. Ilustracje: Katarzyna Witt (2019)
Pandemiczne archizabawy
to zbiór domowych zabaw architektonicznych, przygotowanych we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki. Ćwiczenia dla najmłodszych publikowane były w formie postów na Facebook-u w czasie pierwszego lockdown-u.
Ziemska gazetka
to gazetka aktywnościowa dla dzieci towarzysząca wystawie “Wiek półcienia” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, projekt graficzny: Jakub de Barbaro (2020)
Sztuka w ruchu
to mapa z zadaniami do zwiedzania wystawy Daniela Rycharskiego “Strachy” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ilustracje i projekt graficzny: Acapulco Studio (2019)

Bajka o dyktatorze
Zestaw interaktywnych kart z narracją do wystawy „Edi Hila. Malarz transformacji” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ilustracje: Aleksandra Górecka (2018)

Gdybym była królem
Książeczka z aktywnościami rysunkowymi do zwiedzania wystawy „Czym jest Oświecenie?” w MSN. Przewrotna narracja o tym, co wyobraża sobie bohaterka przyglądając się oświeceniowym “obrazkom”. Ilustracje i projekt graficzny: Marta Przybył (2018)

Pytania z widzialności
to karta z opowieścią i zagadkami, a także ćwiczeniami rysunkowymi towarzysząca wystawie „Bestia, bóg i linia” w MSN, ilustracje i projekt graficzny: Karolina Kotowska (2018)

Chcemy całego życia
Opowieść dla dzieci o (nie)obecności kobiet w historii towarzysząca wystawie “Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy” w MSN, ilustracje: Marta Bielska (2018)
